Podporná skupina pre ženy

s terapeutickým presahom

Priestor, kde je možné stavať silné základy pre život. Kde sa môžeme pozrieť na problémy z inej perspektívy a možno v nich nájsť aj niečo dobré. Tu môžem zdielať, počúvať a byť nablízku, ale aj byť vzdialená, keď to potrebujem. Môžem si prísť pre podporu do skupiny a rovnako ju ponúknúť, keď bude tá moja dostatočne veľká na rozdávanie. Príď si to skúsiť, si srdečne vítaná.

Čo môžem od podpornej skupiny očakávať?

Podporné skupiny sú tu preto, aby prepájali ženy. Všetky riešime podobné veci a je dobré vedieť, že v tom nie sme samé. V podpornej skupine sa inšpirujeme a objavujeme nové pohľady. Skupina je polo - otvorená, čo znamená, že jadro skupiny zostáva nemenné a z času na čas niekto odíde alebo sa naopak niekto pridá. Máme skúsenosť, že časom sa vedia vytvoriť silné priateľstvá.

Čo robiť nebudeme

  • všetko, čo sa v skupine povie aj v nej zostane
  • nebudeme používať techniky, kde sa navzájom objímame, alebo dotýkame (to už necháme na každú z vás, pred alebo po skupine :)
  • nebudeme používať techniky kde sa tancuje, alebo pohybuje
  • nejde o "tradičné ženské kruhy", ale o podporné skupiny s psychoterapeutickým presahom
  • nebudeme robiť, to čo sa nám nepáči

Čo robiť budeme

  • podporné skupiny sú priestor pre každú ženu, ktorá prináša problémy, starosti, ale chce zdieľať radosť, úspechy...
  • v skupine vyplynie téma, na ktorú diskutujeme, získavame nové pohľady, obohacujeme sa
  • skupina má psychoterapeutický presah, čo znamená, že skupinu vedie terapeutka, ktorá drží priestor každej téme a berie na zreteľ individualitu každej ženy, facilituje prípadné konflikty, udržuje bezpečný priestor
  • využívame aj prvky arteterapie, ako silnej  projektívnej metódy

MIESTO SKUPINY

CENA

11 stretnutí (90 min.) - 165 eur

možnosť rozdelenia na 2 splátky 

ČAS SKUPINY

16:00 - 17:30 hod.

vždy v UTOROK 

Aktuálne termíny na rok 2024:  

16.1.; 30.1; 13.2; 27.2; 26.3; 9.4; 23.4; 7.5; 21.5; 4.6; 18.6. 2024

"Najskôr som sa obávala novej skupiny žien, lebo necítim sa príliš dobre, keď mám byť v prostredí s cudzími ľuďmi. Ale už po prvom stretnutí, som sa uvoľnila a zrazu všetok stres opadol a odvtedy som začala viac a viac zdieľať o svojom živote a mojich názoroch. Skupina mi dodala aj dôveru, že je v poriadku úprimne prinášať samú seba, medzi ostaných."

Lenka Skokanová

ekonómka

"Do skupiny som sa prihlasila v tažšom obdobi, kedy som sa pasovala s velkymi zmenami v zivote a novou rolou matky. Prislo mi, ze v kruhu zien sa minimalne vyrozpravam a vypocujem aj ine pribehy. Moje ocakavania sa naplnili, citila som sa velmi dobre, v prijemnej atmosfere s fajn ludmi sme si pozdielali navzajom svoje starosti aj radosti za nenasilneho a inspirativneho vedenia terapeutky. Odporucam kazdemu, kto citi, ze by potreboval prezdielat a vypocut"

Denisa B.

psychologička

"Podporná skupina v Anima Mundi je pre mňa liečivým časom, na ktorý sa vždy teším. Je to moja prvá skúsenosť a vďaka za ňu. V kruhu žien, ktorým sa môžem zveriť so svojimi pocitmi, strachmi, bolesťami, ale aj radosťou, ktoré tak ako ja, chcú na sebe pracovať a spoznávať motívy svojho konania, sa cítim pochopená a v bezpečí. Barborka ako facilitátor drží priestor s istotou a veľkou láskavosťou. Jemným, prirodzeným spôsobom mi pomáha pozerať sa na veci z rôznych uhlov pohľadu, odkryť, nahlas vysloviť a nájsť odpoveď na množstvo situácii a pocitov z môjho bežného života.To, že sa pravidelne stretávame a každá s dôverou prinášame svoje každodenné príbehy mi prináša veľký pokoj. Strach zo zdieľania v skupine, čo bola pre mňa asi najväčšia výzva zmizol a prejavilo sa to aj v komunikácií v iných oblastiach života.Vidím u seba zlepšenie v schopnosti počúvať a prijímať ostatných s rešpektom a bez hodnotenia. Mám ešte dlhú cestu pred sebou, ale veľmi sa už teraz na to teším."

Nikol


Podpornou skupinou vás bude sprevádzať

Mgr.Barbora Desatová

Výkonná riaditeľka oz.AnimaMundi,
Facilitátorka v psychoterapeutickom výcviku POP,
Liečebná pedagogička,
Odborníčka v oblasti arteterapie,
Terapeutka v projektívnej metóde "Sandtray"